ראשי » אוכל » האם אפשר להכין אוכל גורמה בבית? ובעצם, למה לא?

האם אפשר להכין אוכל גורמה בבית? ובעצם, למה לא?

אוכל הוא חוויה שמלווה אותנו בכל רגע בחיים. בחגים הגדולים לאורך לוח השנה או באירועים משפחתיים וחברתיים. אבל מה אם היינו אומרים לכם שיש אפשרות להפוך את חוויות היוקרה לאירועים יומיומיים? ובכן, בשנים האחרונות יש יותר ישראלים שרוצים להכין אוכל גורמה בבית ולהביא את חוויית היוקרה עד לפתח הבית. והם מוכנים להשקיע לא מעט על מנת להצליח לעשות זאת.

אוכל גורמה בבית זו חוויה חברתית ויוקרתית

במרכזו של כל אירוע של משפחה ישראלית, תמיד תעמוד שאלת האוכל. זה הוא חלק כל כך עמוק מהתרבות הישראלית, עם חשיבות עצומה על שביעות הרצון מהחוויה כולה. ולפעמים אנחנו רוצים להשקיע וליצוא אוכל יוקרתי ואיכותי, בסביבה הביתית. באירועים משפחתיים או במועדים וחגים לאורך לוח השנה, הרושם הראשונה שיוצר אוכל איכותי הוא בלתי נשכח. והסיבה העיקרית לחוויה החברתית העמוקה הזו, היא היכולת של אוכל לחבר בין אנשים. גם בעצם פעולת הבישול (שהיא חוויה בפני עצמה לאוהבי המטבח). אבל גם ובעיקר, בגלל חוויית האכילה המשותפת. כך שבתור אוהבי אוכל יוקרה, אתם רוצים להשקיע בתהליך הכשרה מקצועית, שייתן לכם את הכלים להצליח במטבח.

רכישת כישורים, מיומנויות וכלים לעבודת מטבח מקצועית

ההכשרות בתחום אוכל היוקרה של כל השפים הגדולים, מעניקות את הידע החיוני לצעדים הראשונים במטבח הביתי. היכולת להחזיק סכין, לפלט דגים ולעבוד בנוחות עם חומרי גלם שונים. הכישורים לצלות או לבשל אוכל באחידות. האפשרות ליצור ארוחות גורמה של שלוש מנות. אלו הן מיומנויות נרכשות שאתם בהחלט יכולים לצבור בעבודה צמודה עם שפים מנוסים. הסדנאות הקיימות בעולם הקולינריה שלנו, מציעות עבודה בכל תחומי האוכל השונים, ממזרח ועד מערב. וכך נותנות לכם את הבסיס הטרנדי ביותר לפיתוח היכולות גם במטבח הביתי.

רוצים מתכונים להכנת אוכל גורמה בבית? הירשמו עכשיו

אבזור המטבח – שלב אחר שלב

אחרי שלמדתם לצלות, לבשל, לאפות ולטגן, אתם חוזרים הביתה ומגלים שחסר לכם משהו. העיצוב והיצירה של מטבח איכותי, היא התשתית הפיזית החיונית להכנת אוכל יוקרה במטבח הביתי. מה שאומר שאתם צריכים להשקיע גם בשדרוג המטבח. התאמה של סביבת המטבח לסגנון הבישול, משמעותה התאמה של כלים, מוצרי חשמל וסביבת עבודה. כך למשל, אם למדתם בישול בשר בקורס המקצועי, השדרוג שלכם יתמקד ביצירת תנאים לבישול בשר. הבסיס יהיה עבודה עם מעשנת טובה או תנור גריל איכותי. ומכאן ואילך, תוכלו להרחיב את היכולות שלכם ולצלות גם דגים איכותיים וטעמים, כדי להשלים את התפריט הביתי היוקרתי שלכם.

אוכל גורמה זה תחביב שהופך למקצוע – אוכל מדהים לאירועים מדהימים

המחשבה הראשונה שעולה בקשר ליצירת אוכל גורמה היא בדרך כלל אירועים יוקרתיים. אז נכון שממש כיף ליצור שולחן חג שהאינסטגרם שלכם לא ישכח. אבל לפעמים דווקא ארוחות הערב האינטימיות עם המשפחה המצומצמת, הן הרגעים שאתם רוצים לציין בארוחה יוקרתית. כאשר כל הכלים עומדים לרשותכם, היכולת הקולינרית היא בלתי מוגבלת. ועל כן אתם יכולים לפתח קריירה מקצועית ואישית במטבח, שתגיע למקומות הכי גבוהים שיש. תנו לדמיון להתפרע ואפשרו לעצמכם לקחת את התחביב הביתי, למקומות נועזים ומקצועיים הרבה יותר. התוצאה תפתיע את כל מי שנמצא סביבכם, ותמתג אתכם בתור בשלנים מהשורה הראשונה, עם יכולות ללא תחרות.